Język polski dla firm

Zajmiemy się za Was całą administracją i zapewnimy skuteczne i przyjemne lekcje języka polskiego dla Waszych pracowników z różnych krajów!

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Tel/WhatsApp/Telegram: +48 884 617 427
E-mail: courses@spokopolish.pl

Kim jesteśmy?

Jesteśmy nie tylko szkołą, specjalizującą się w nauczaniu języka polskiego jako obcego, ale również zaangażowaną organizacją pozarządową. Nasz zespół to międzynarodowa grupa utalentowanych i doświadczonych nauczycielek, dla których edukacja to pasja i misja. Poprzez różnorodne działania edukacyjne i społeczne, dążymy do integracji wszystkich osób w społeczeństwie wielokulturowym w Polsce.


Spoko Polish to szkoła języka polskiego dla obcokrajowców i organizacja pozarządowa w jednym. Działamy jako nowatorska, inkluzywna i antydyskryminacyjna szkoła języka polskiego jako obcego z własnymi kreatywnymi programami nauczania i skutecznymi metodami dostosowanymi odpowiednio do osób słowiańsko- i niesłowiańskojęzycznych. Od 2020 roku jesteśmy fundacją i działamy w kierunku wsparcia osób z doświadczeniem migracji i uchodźctwa. Uczymy studentów z całego świata oraz prowadzimy kursy języka polskiego dla obcokrajowców, zatrudnionych w firmach na terenie Polski. Nasz zespół to doświadczone osoby nauczycielskie, uczące języka polskiego jako obcego, tłumaczące jego zawiłości po angielsku, francusku, hiszpańsku, ukraińsku i rosyjsku, a także ukraińskiego po polsku. Jesteśmy pasjonatami i pasjonatkami języków, dlatego zależy nam na nauczaniu poprzez ciekawe i efektywne metody. Nasze programy opierają się na żywym, inkluzywnym, antydyskryminacyjnym języku. 

Co oferujemy?

 1. Kursy języka polskiego dla firm na najwyższym poziomie: Nasze kursy języka polskiego dla cudzoziemców to połączenie profesjonalizmu i zaangażowania. W ofercie znajdziecie zarówno zajęcia online, jak i stacjonarne w wybranych miastach.
 2. Dostosowanie do waszych potrzeb: Indywidualne podejście to nasza mocna strona. Oferujemy kursy indywidualne, jak i dla małych grup. Nasze kursy polskiego dla obcokrajowców są prowadzone w języku angielskim, ukraińskim, francuskim, hiszpańskim oraz rosyjskim. Materiały są oparte o ciekawe, współczesne treści dostosowane do pochodzenia studentów i studentek oraz ich doświadczenia w nauce języków. 
 3. Eksperckie kursy polskiego języka specjalistycznego: Nasza oferta obejmuje nie tylko kursy ogólne, ale również naukę polskiego języka dla danych grup zawodowych (np. lekarzy czy budowlańców), języka branżowego (np. biznesowego) oraz przygotowanie do egzaminów państwowych. Oferujemy również lekcje języka ukraińskiego dla Polaków, oparte o różnice i podobieństwa między polskim i ukraińskim oraz wprowadzające w dzisiejszą dynamiczną kulturę Ukrainy.

Dlaczego warto z nami współpracować?

 1. Zrobimy to za Was: jesteśmy tutaj po to, abyście mogli skupić się na efektach, a my zaopiekujemy się resztą. Zajmujemy się całą administracją od organizacji zajęć po wszelkie formalności. Dajcie sobie i swoim pracownikom szansę na skupienie się na nauce.

Zapewniamy: 

 • pełną obsługę administracyjną 
 • platformę do nauki i wszystkie materiały 
 • prosty i szybki system płatności 
 • system monitorowania obecności i postępów studentów 
 • elastyczność (np. zmiana terminu zajęć, zmiana nauczycielki itp.)
 • możliwość rozpoczęcia zajęć od zaraz
 • długotrwałą współpracę
 1. Przyjemne z pożytecznym: Wasi pracownicy przekonają się, że nauka języka polskiego jako obcego może być prawdziwą przyjemnością i będą chętnie uczestniczyć w zajęciach.

Jak uczymy:

 • z pasją, nawiązując autentyczne relacje międzyludzkie
 • skutecznymi i sprawdzonymi metodami
 • uczymy współczesnego, żywego języka polskiego
 • w oparciu o ciekawe, autorskie materiały
 • kierując się antydyskryminacyjnym podejściem
 • oraz zasadą “osoba uczy się najlepiej, kiedy czuje się dobrze”, dbając o jak najlepszą atmosferę na zajęciach
 • dzielimy studentów na małe grupy z podziałem na poziomy i obecną znajomość języków
 • regularnie zbieramy feedback i doskonalimy zajęcia
 1. Prowadzimy działalność społeczną: Wybierając nasze kursy Wasza firma nie tylko inwestuje w rozwój pracowników, ale także przyczynia się do wsparcia organizacji pozarządowej. To szansa na tworzenie pozytywnego wpływu na otaczającą nas rzeczywistość w zgodzie z wartościami Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR).

Skontaktuj się z nami, by otrzymać szczegółową ofertę!

Tel/WhatsApp/Telegram: +48 884 617 427
E-mail: courses@spokopolish.pl

Oferta kursów języka polskiego i innych

Kursy języka polskiego dla obcokrajowców dostosowane do potrzeb osób niesłowiańskojęzycznych

spoko-polish-language-level-of-polish-language

A1.1 – Survival Polish: podstawowe słownictwo, zwroty oraz wymowa. Celem tego poziomu jest podstawowa komunikacja i sprawne załatwienie najważniejszych spraw w codziennym życiu w Polsce. Kurs jest przeznaczony dla osób całkowicie początkujących, dla których język polski jest pierwszym językiem obcym lub dla osób, które nie mogą poświęcać regularnie czasu na naukę między zajęciami.

A1.2 – First Steps in Polish: Celem kursu jest tworzenie własnych zdań po polsku, pierwsze rozmowy i reagowanie w życiowych sytuacjach. Kurs jest idealny dla tych, którzy znają już dużo słów, ale brakuje im umiejętności gramatycznych lub czują się zagubieni po nieskutecznym doświadczeniu nauki w innych szkołach lub samodzielnej nauce.

A2.1 – Finding your voice in Polish: Celem kursu jest rozwinięcie istniejących umiejętności, umożliwienie wyrażenia siebie i swoich opinii, przekonywanie innych i radzenie sobie w sytuacjach takich jak umawianie się na spotkanie z przyjaciółmi itp. Ten kurs przeznaczony jest dla osób znających podstawową gramatykę, które chciałyby dalej ją rozwijać i bardziej sprawnie mówić po polsku.

A2.2 – Living in Poland: W tym kursie stawiamy na poszerzenie zdolności wyrażania siebie i zwiększenie zakresu sytuacji, w których studenci będą w stanie poradzić sobie samodzielnie całkowicie po polsku (podróż pociągiem, wizyta w banku, wynajęcie mieszkania). Skuteczne zakończenie tego kursu pozwoli wzmocnić poczucie niezależności w codziennym życiu w Polsce.

A2.3 – Tuning into Polish: Ten kurs umożliwia przyswajanie większej ilości informacji z mediów, kultury oraz interakcji z Polkami i Polakami. Studenci będą mogli rozmawiać na tematy takie jak przestrzeń miejska, praca zdalna czy dyskryminacja. Dodatkowo, studenci przygotują prezentację na wybrany przez siebie temat. W międzyczasie będą doskonalić umiejętności gramatyczne, rozwijając się w zakresie czasowników ruchu, aspektów i innych. 

Inne kursy polskiego dla obcokrajowców

Egzamin certyfikatowy z języka polskiego na poziomie B1 – kurs przygotowujący: 

Kurs zgłębia strukturę egzaminu certyfikatowego z języka polskiego jako obcego i specyfikę przechodzenia przez jego różne części, typowe zagadnienia egzaminacyjne oraz przygotowuje studentów do każdej części egzaminu państwowego: słuchania, rozumienia tekstów pisanych, części gramatycznej, pisania i mówienia. Na zajęciach studenci szkolą najważniejsze umiejętności, które umożliwiają skuteczne zdanie egzaminu oraz poznają niezbędne elementy strategii, pozwalającej zaprezentować się na egzaminie w jak najlepszy sposób. Uzyskanie pozytywnego wyniku z tego egzaminu jest w większości przypadków niezbędne do otrzymania Karty Stałego Pobytu oraz obywatelstwa polskiego.

Przygotowujemy również do państwowych egzaminów certyfikatowych na innych poziomach.

B1 Konwersacje:
Ten kurs pozwala skutecznie przełożyć zdobytą na poprzednich poziomach wiedzę na praktykę, podszlifować i rozwinąć swoje umiejętności w mówieniu, jednocześnie podnosząc swój poziom. Główny nacisk podczas tego kursu jest położony na rozwój dobrych nawyków komunikacyjnych poprzez naukę słownictwa, konstrukcji gramatycznych oraz potocznych wyrażeń. Po ukończeniu tego kursu Wasi pracownicy poczują się swobodniej w komunikacji ze swoimi polskimi kolegami z pracy.    

Podszlifuj swój polski – kurs dla osób słowiańskojęzycznych: 

Ten kurs przeznaczony jest dla osób posługujących się językiem ukraińskim, białoruskim lub rosyjskim, które płynnie mówią po polsku, ale robią typowe dla swojego języka ojczystego błędy, których chcieliby się pozbyć. Kurs wykorzystuje różnice i podobieństwa w strukturze gramatycznej między polskim a językami wschodniosłowiańskimi w taki sposób, by nauczyć studentów i studentki zaawansowanych elementów języka polskiego w oparciu o mechanizmy i metody typowe dla nauki języka obcego na poziomach podstawowych. Dodatkowo kurs pomaga lepiej przełączać się pomiędzy rejestrami językowymi (język mówiony, pisany, formalny i potoczny) i swobodniej porozumiewać się po polsku.

Kursy indywidualne: 

Nasze indywidualne zajęcia języka polskiego dla cudzoziemców lub ukraińskiego dla Polaków są całkowicie dostosowane do konkretnej osoby i jej potrzeb. Nasze nauczycielki i nauczyciele mają wieloletnie doświadczenie w nauczaniu, są poliglotkami oraz wspierają się wzajemnie poprzez wymianę wiedzy i materiałów. Pozwala to na stworzenie kursu profesjonalnie dobranego do potrzeb studenta w oparciu o jego dotychczasową znajomość języków, doświadczenie w nauce języków, obecny poziom języka polskiego, cele nauki, a także dostępność czasową. Kurs indywidualny pozwala na naukę języka w odpowiednim dla studenta tempie, częstotliwości zajęć i ścieżce dobranej do jego preferencji i umiejętności językowych.

Kursy zawodowe:

W zależności od Waszych potrzeb, możemy stworzyć specjalny kursy specjalistycznego języka polskiego dla obcokrajowców, pracujących w różnych grupach zawodowych. Do tej pory przygotowaliśmy dwie ścieżki nauki języka polskiego dla obcokrajowców z elementami języka profesjonalnego dla osób pracujących w branży kosmetycznej oraz dla robotników budowlanych. Jako osoby specjalizujące się w tworzeniu i adaptacji materiałów dydaktycznych do nauki języka polskiego jako obcego, chętnie przygotujemy dla Was kurs języka polskiego dla programistów, dla szwaczek, dla lekarzy, dla dentystów, dla pracowników fabrycznych, biurowych czy też innych.

Inne kursy języka polskiego dla obcokrajowców, stworzone dla Waszych potrzeb: 

Nasza ekspertyza, znajomość wielu języków, wiedza na temat psychologii uczenia się, neurolingwistyki itp., pozwalają nam na przygotowanie kursów odpowiadających na Wasze konkretne potrzeby:

 • Kursy grupowe języka polskiego dla osób słowiańskojęzycznych
 • Kursy grupowe języka polskiego dla osób z danego kręgu kulturowego (np. z Indii)
 • Kursy języka polskiego od zera dla osób nie znających języka angielskiego
 • Kursy polskiego języka branżowego (język biznesu, medyczny, IT itp.)

Kurs języka ukraińskiego dla Polaków

Ukraiński dla PolakówW związku z rosnącym zapotrzebowaniem na zajęcia języka ukraińskiego w Polsce, stworzyliśmy specjalny kurs przeznaczony dla osób, które chciałyby mówić w języku ukraińskim z przyjaciółmi, rodziną czy współpracownikami oraz reprezentować swoją firmę za granicą z wykorzystaniem języka ukraińskiego. Kurs jest stworzony jest w oparciu o różnice i podobieństwa między językami polskim a ukraińskim tak, żeby już po kilku lekcjach studenci i studentki mogły dużo zrozumieć z tekstów mówionych i pisanych, a następnie coraz więcej mówić. W kursie wykorzystywane są prawdziwe, żywe treści, wprowadzające w kulturę i nastroje społeczne Ukrainy dnia dzisiejszego.

Polecamy Spoko Polish każdemu, kto chcę nauczyć się języka polskiego! Nasi pracownicy wspaniale bawią się na zajęciach, a przy tym robią ogromne postępy językowe. Wszyscy nauczyciele prowadzą lekcje w sposób ciekawy i efektywny, dzięki czemu nasz zespół może teraz porozumiewać się swobodniej, co podwyższyło produktywność i morale naszej ekipy : ) Dziękujemy za przyjazną atmosferę i niezawodność!

NoLabel, Kraków

Od lipca 2021 chodzę na zajęcia 1 na 1 ze Spoko Polish i jestem bardzo zadowolony z tego doświadczenia. Od początku uczę się głównie z Anną lub Kasią. Lektorzy wiedzą wszystko o języku polskim i potrafią jasno wytłumaczyć wszelkie pojęcia, z którymi się mam kłopoty. Świetnie się bawię na zajęciach, są bardzo pouczające, a prędkość jest zawsze dostosowana do moich potrzeb. Wszyscy pracownicy, z którymi wchodziłem w interakcje, są bardzo responsywni i przyjaźni. Gorąco polecam Spoko Polish każdemu, kto chce chodzić na zajęcia z języka polskiego!

Charlie, Wielka Brytania

Spoko Polish stworzyło społeczność osób uczących się języka polskiego. Jeżeli masz dość przestarzałych metod nauczania i zajęć, na których po prostu przysypiasz – skontaktuj się z nimi! Nauczyciele Spoko Polish uczą języka polskiego używanego przez Polaków na co dzień i wspaniale wyjaśniają zawiłości gramatyki i jej związki z innymi językami. Polecam!

Gábor, Węgry

Więcej opinii tutaj oraz tutaj.